Darmowy Kurs CSS

MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PIĄTEK 21.06. O GODZ. 8.00 DZIĘKUJEMY CI PANIE ZA TEN PIĘKNY CZAS.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.06.2024r

1.Dziś Trzecia niedziela miesiąca , niedziela stanowa – zmiana tajemnic różańcowych.

2 Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św. , a w niedzielę o godz. 16.00

3 W tym tygodniu odbędą się święcenia do kapłaństwa, polecajmy Bogu nowych kapłanów naszej diecezji, Ks. Biskupa Ordynariusza w rocznicę jego święceń kapłańskich

4. W najbliższy piątek 21.06 zapraszamy wszystkie dzieci , młodzież, rodziców wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00.

5. W środę 19.06. zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież zaangażowaną przy naszej parafii oczywiście wraz z rodzicami na wspólnego grilla na godz. 18.30.(oazę, ministrantów, Służbę Maryjną, harcerzy).

6. W najbliższą niedzielę 23 .06. w I niedzielę wakacji zapraszam na modlitwę w int. Kierowców i wszystkich uczestników dróg publicznych zapraszamy ze swoimi pojazdami na poświęcenie, które rozpoczniemy o godz. 15.00 koronką do miłosierdzia Bożego a następnie będzie Msza Św popołudniowa serdecznie zapraszamy.

7. Dziękuję za zaangażowanie w te ostatnie wydarzenia którymi stały się jubileusze kapłańskie dziękuję chórowi, służbie liturgicznej ołtarza , oazie,p. Organiście, p. kościelnemu radzie parafialnej wspólnotom parafialnym za modlitwę, życzenia i wszelką pomoc. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego II Pikniku Parafialnego „ DO SERCA TWEGO PANIE” , przede wszystkim Panu Bogu, że nas zjednoczył w działaniu obdarzył promieniami słońca , dziękujemy wszystkim dorosłym , którzy się nie źle napracowali i poświęcili swój cenny czas dla Pana Jezusa i Parafii, dzieciom młodzieży dorosłym występującym na scenie,odsługującym stanowiska z różnymi smakołykami, szkole i Pani dyrektor szkoły Urzędowi Gminy z Panem Burmistrzem na czele zastępcy Burmistrza za patronat w czasie zawodów wędkarskich i ufundowane nagrody, Straży Pożarnej za pokazy pracę z dziećmi, Kołom Gospodń Wiejskich z naszej parafii ,myśliwym z naszej parafii i z regionu za smakołyki , p. Mariuszowi Skaczewskiemu p. Markowi Dźwięga za wszelką pomoc tworzenia pikniku , prowadzenia tego parafialnego wydarzenia i cierpliwość oraz dziękuję wszystkim muzykom którzy wytrwale spotykali się i ćwiczyli z naszym zespołem wokalnym w różnym wieku serdeczne Bóg zapłać dziękuję ks. Mirosławowi za pomoc i wsparcie. Nie sposób wszystkim podziękować ,więc za wszelkie ofiary ,poświęcony czas i zdrowie Bóg zapłać.

8. zapraszam do czytania prasy katolickiej:Gość Niedzielny o św. Antonim i rodzinie; Niedziela-o spychaniu wiary na margines Historia Kościoła- o Św Piotrze, Inkwizycji i torturach; Magazyn Niedziela- o demografii w Polsce, Tropem św. Gralaa; dla dzieci Staś dla młodych Mały Gość.
Ogłoszenie- o komputerowym badaniu wzroku…...25.06 -10.00-13.00
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Błogosławieństwa Bożego oraz wielu łask Bożych wypływających z przebitego serca Jezusowego.
SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych- ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka w 2021 roku.
2. Dzisiejszy dzień wyznaczyliśmy jako dzień modlitwy za misje i misjonarzy szczególnie otaczając naszego rodaka O. Augustyna,który pracuje w Sudanie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i zakupione dewocjonalia misyjne na stoisku.
2. W tym tygodniu przeżywamy w poniedziałek wsp Św. Marty, Marii i Łazarza .;
, w środę wspomnienie- Św Ignacego z Loyoli w czwartek- Św. Alfonsa Marii Liguoriego;
w niedzielę wsp. Św Jana Marii Vianneya.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca

4. Rozpoczynamy w tym tygodniu miesiąc sierpień -miesiąc trzeźwości ,abstynencji,-a szczególnie czas modlitwy i wsparcia dla tych ,którzy chcą wyjść z nałogu.

5. .Zapraszam do czytania prasy katolickiej dla maluchów, mamy czasopismo – Staś i Promyczek Dobra , dla młodzieży -Małego Gościa; a dla dorosłych Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

6. Módlmy się za nasze dzieci i młodzież przebywające na wakacjach ,aby wychodząc z domu i wędrując po świecie odkrywały Boga, a On niech ich chroni przed wszelkim zagrożeniami.

5. Dziękuję za prace wykonane w tygodniu przy naszej parafii i przygotowanie kościoła  do niedzieli.
Dziękuję za zamawiane intencje Mszy św., za ofiary składane na tacę i  ofiary składane na prace prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać grupie sprzątającej Kościół czy Kaplicę.
6. Ogłoszenie o pielgrzymce pieszej do Częstochowy.

7. Św. Franciszek z Asyżu  gorąco  prosił  Pana  Boga  o  łaskę  zbawienia wszystkich ludzi. Pewnej  nocy  objawili  mu się  Jezus i  Maryja  w otoczeniu  Aniołów,  dając  obietnicę, że kto  z  wiernych  chrześcijan  nawiedzi  kapliczkę  Porcjunkuli pw Matki Bożej Anielskiej od zachodu  słońca  1  sierpnia  do  zachodu  słońca  2  sierpnia  –   Uroczystość Matki Bożej Anielskiej,  ten dostąpi  łaski  odpustu zupełnego, tj. odpuszczenia win za wszystkie swoje grzechy,  pod  warunkiem,  że  wcześniej  szczerze się  z  nich  wyspowiada, otrzymując ważne sakramentalne  rozgrzeszenie. Odpust Porcjunkuli z 1 .08 na 02.08
8. W tym tygodniu poza parafią bedą odprawiane Msze Św. W int.:
+ Wilhelm Trela (31.07 Durdy)
+ Ewa Obara( 29 int)- Wola B
+ Janina Mazur (21-int)- Wola B
+ Karol Król (34- int)- Wol B

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki
Zbawiciela.

Zapowiedzi:
Nikodem Turbak par. Ślęzaki i Beata Anna Burdzel par. tut. Zap. IIArkadiusz Kuraś par . Łętownia i Wiktoria Maria Dźwięga par. tut. Zap . II

Wola Baranowska
39-450 Baranów Sandomierski